Selin S. Yıldırım………………. Yaşam ve Marka Strateji Danışmanı

There is nothing higher than FREEDOM and LOVE !!!!!!!!

Ben kimim / About Me

IMG_8048

Selin Yıldırım, Bilkent Üniversitesi’nde Turizm ve Otel Yönetimi ve Newport Üniversitesi’nde İşletme eğitimi aldı. Kariyerine turizm sektöründe başlayan Yıldırım, 11 yıl boyunca turizm sektöründe farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra en son Swissôtel İstanbul The Bosphorus’tan Kongre Satış Müdürü olarak ayrıldı.

Turizm sektörü deneyiminden sonra Amerikan sermayeli insan kaynakları şirketi olan Manpower’ın Türkiye pazarına giriş sürecinde üst düzey bir pozisyonda çalışmaya başlayan Yıldırım, bu şirkette operasyonlar ve iş geliştirme stratejilerinden sorumlu olmuştur. 2003’te Hollanda’da bu süreçteki çalışmasından dolayı EMEA bölgesi ‘’Sıradışı Performans Ödülü ‘’ almıştır.

Yıldırım, Turizm kariyeri süresince, medikal sektörde de yönetim danışmanlığı yapmıştır. 1996’da Dünyagöz Hastaneler Grubu kurulduğundan beri yönetim stratejileri üzerine dışarıdan danışmanlık vermeye başlamıştır. Grup, 2005’te büyüme planı yapmaya başladığında da Yıldırım, Dünyagöz’e katılarak büyüme stratejilerinin kurgulanmasından ve ülkedeki ilk ve tek medikal turizm modelini oluşturmaktan sorumlu olmuştur. Dünyagöz’de kurmuş olduğu ve geliştirdiği sistem, farklı kurumlar tarafından da uygulanmış ve dünya çapında vaka çalışması olarak kullanılmıştır.2005 ve 2014 yılları arasında grubu sahip olduğu 3 şubeden yurtiçi ve yurtdışında toplam 18 şubeye ulaştırmıştır.

1887 yılından beri faaliyet gösteren, İngiliz Ticaret Odası Türkiye, uluslar arası network ve iş geliştirme konularında sağlayacağı katkılarından dolayı Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmüştür.

Ağustos 2014 tarihinde TC Sağlık Bakanlığı Sağlık Politikaları Kurulu Üyesi olarak, Türkiye’nin sağlık politikalarını kurgulayacak 11 kişilik kurul üyesinden biri olmaya layık görülen Yıldırım, daha sağlıklı bir dünya geleceği için Türkiye’nin sağlıkta lider olacağına inandığı için bu görevi gururla kabul etmiştir.

15 yıldır medikal sektörün içinde bulunan Selin Yıldırım, uluslararası pazarlama, sağlık yatırımları ve medikal turizm kongrelerine konuşmacı olarak katılmaktadır. 2011 yılında Yıldırım MTA’nın (Medikal Turizm Derneği USA) “Dünya Medikal Turizminde İnovasyon” ödülünü almıştır.

“Master Profesyonel Koçluk, NLP ve Yaşam Koçluğu” alanında eğitimler alan Yıldırım, tüm bunları iş hayatında gerek kendi ekibinde gerekse yer aldığı şirketlerin büyüme stratejilerinde kullanmıştır.

Halen uzman olduğu sağlık sektörü ve farklı sektörlerdeki üst düzey yöneticilere ve şirketlere Strateji, Yatırım ve Yönetim Danışmanlığı yapmaktadır.

Yıldırım’ın Marmaris’te sahip olduğu 4 yıldızlı Sesin Hotel aracılığıyla hala turizmle bağları devam ederken, Mentis Danışmanlık şirketinin kurucusu olarak Sağlık, Turizm ve Enerji sektörlerine özel Marka Strateji Danışmanlığı yapmaktadır.

Yıldırım, adrenalinli sporlar, scuba dalış, motor cross, meditasyon, yeni ülkelere yolculuk yapmak gibi zihnini, bedenini ve ruhunu yükselten programlara ilgi duymaktadır. Yıldırım, çocuklarla daha iyi bir gelecek için sosyal kuruluşların her türlü organizasyonlarına da gönüllü destek vermektedir.

Aslı Melike ve Zeynep Ece adında ikiz kızları olan Yıldırım, onlardan aldığı hayat enerjisi ve mutluluğun başarısının arkasındaki en büyük faktör olduğuna ve anneliğin sahip olduğu en değerli unvan olduğuna inanır.

Yıldırım’ın yürütmekte olduğu görevleri:

• Kurucu – Mentis Danışmanlık – www.mentisconsultancy.com

• Avrupa Başkanı  – Medikal Turizm Derneği USA – www.medicaltourismassociation.com

• Turcomoney Ekonomi ve Finans Dergisi Köşe Yazarı – http://www.turcomoney.com

• Chaine des Rotisseurs – Rotisörler Zinciri Derneği –  Dame De la Chaine – http://www.chainedesrotisseurs.com

• Yönetim Kurulu Üyesi – Sesin Hotel Marmaris Turkey – www.sesinhotel.com

• Sosyal Sorumluluk Projesi  – ZihinRuhBeden Festivali – www.zihinruhbeden.org

insan-olmak

Selin Yildirim has been in the medical field for the past fifteen years. After completing her education at Bilkent University’s Tourism and Hotel Management and studied Business Administration at Newport University, she started her career in the tourism sector. Following her experience in this field that spans 11 years, she successfully changed track leaving her role as the Sales Manager of Swissotel Istanbul The Bosphorus.

She took a leading role in the country launch of MANPOWER, an American Human Resources company, and set the operations and expansion strategy of the business. She received the EMEA area ‘’Extraordinary Performance Prize’’ in Holland in 2003 for her work during this process. Ever since Dünyagöz Hospital Group has been founded in 1996, Selin Yildirim has been giving the company consulting on mangement strategy. With the expansion plan set forth in 2005, she has been integrated into the company to set the expansion strategy and together with it, started a unique medical tourism model in the Country. For the period she worked for, she opened up additional 15 hospitals  in Turkey and abroad. Her approach to medical tourism is currently being implemented the sector by various other players and is used as a case study around the world. She has been trained by a British company in ‘’Master Professional Coaching, NLP and Life Coaching’’ whose tools she uses within her own team, implements into the expansion strategies of the companies she is involved in.

She is actively gives executives and companies in Healthcare sector, professional strategy coaching and strategy and investment consulting.

British Chamber of Commerce Turkey operates since 1887, offered Yıldırım, to be a Board Member  because of her international network and business development capabilities. She hold this position for the last one year.

As of August 2014 she is offered by Turksh Republic Ministry of Health, to be Health Policy Board Member. She accept with great honor which she believes that Turkey will play a leader roll for the future healthcare of the World.

Selin Yildirim gives talks at various different international marketing, healthcare investments and medical tourism congresses. In 2011 Yıldırım received MTA’s (Medical Tourism Association USA) ‘’Innovation in World Medical Tourism’’ prize.

Yıldırım likes all kind of activities, travel and programs which hightens her mind, body and spirit. She rejunite herself with traveling to new countries, sports with adrenalin,  scuba diving, motor cross and meditation. Yıldırım has twin daughters Asli Melike and Zeynep Ece and mentiones that the life energy and happiness that she gets from her twin daughters are the most important factors to her success in life.

Ms. Yıldırım actually holds the following positions:

• CEO – Mentis Consultancy – www.mentisconsultancy.com

• Europe President  – Medical Tourism Association USA – www.medicaltourismassociation.com

• Turcomoney Economy and Finance Magazine Columnist – http://www.turcomoney.com

• Chaine des Rotisseurs – Rotisörler Zinciri Derneği – Dame De La Chaine  – http://www.chainedesrotisseurs.com

• Board Member – Sesin Hotel Marmaris Turkey – www.sesinhotel.com

• Social Responsibility Project  – MindSpiritBody Festival – www.zihinruhbeden.org

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: